Vishay/Dale CMF55124R00BHEB
CMF55124R00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55124R00BHEB
Brief Description
RES 124 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55124R00BHEB.pdf
Availability of CMF55124R00BHEB
QUANTITY
CMF55124R00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55124R00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55124R00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55124R00BHEB
Related LinksCMF5512, CMF55124R00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55124R00BHEB Details Description
Related parts for CMF55124R00BHEB
IC VREF SHUNT 1.23V 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 3V SRL-IN 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ LVDS SMD datasheet.pdf