Vishay/Dale CMF55127R00DHRE
CMF55127R00DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55127R00DHRE
Brief Description
RES 127 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55127R00DHRE.pdf
Availability of CMF55127R00DHRE
QUANTITY
CMF55127R00DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55127R00DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55127R00DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55127R00DHRE
Related LinksCMF5512, CMF55127R00DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55127R00DHRE Details Description
Related parts for CMF55127R00DHRE
CONN CARD EDGE 60 POS .050 DUAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH DOOR SPST-NC 5A 250V datasheet.pdf
RES 1M OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 200V 24V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 12MM datasheet.pdf