Vishay/Dale CMF55127R00FKRE70
CMF55127R00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55127R00FKRE70
Brief Description
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55127R00FKRE70.pdf
Availability of CMF55127R00FKRE70
QUANTITY
CMF55127R00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55127R00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55127R00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55127R00FKRE70
Related LinksCMF55127, CMF55127R00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55127R00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55127R00FKRE70
TRIMMER 50K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 400F 10% 2.7V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC 2-4 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf