Vishay/Dale CMF5512K000BEEA
CMF5512K000BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K000BEEA
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K000BEEA.pdf
Availability of CMF5512K000BEEA
QUANTITY
CMF5512K000BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K000BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5512K000BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K000BEEA
Related LinksCMF5512, CMF5512K000BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K000BEEA Details Description
Related parts for CMF5512K000BEEA
RECEPTACLE W/PIN INSERT (6 CON) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA GPS PATCH 1575.42MHZ datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32X8 28TSOP datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 9.6V 240W datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf