Vishay/Dale CMF5512K000BERE
CMF5512K000BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K000BERE
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K000BERE.pdf
Availability of CMF5512K000BERE
QUANTITY
CMF5512K000BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K000BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5512K000BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K000BERE
Related LinksCMF5512, CMF5512K000BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K000BERE Details Description
Related parts for CMF5512K000BERE
IC LED Driver Linear 120mA 20-SOIC W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PT100 TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
BS II DUAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1.5KV AXIAL datasheet.pdf