Vishay/Dale CMF5512K100BEEB
CMF5512K100BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K100BEEB
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K100BEEB.pdf
Availability of CMF5512K100BEEB
QUANTITY
CMF5512K100BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K100BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5512K100BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K100BEEB
Related LinksCMF5512, CMF5512K100BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K100BEEB Details Description
Related parts for CMF5512K100BEEB
CONN HDR 10POS R/A KEY-XX TIN datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM SOLDER PIN .140" .054"L datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 950MA 240 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 50POS datasheet.pdf