Vishay/Dale CMF5512K100BEEB
CMF5512K100BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K100BEEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K100BEEB.pdf
Availability of CMF5512K100BEEB
QUANTITY
CMF5512K100BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K100BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5512K100BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K100BEEB
Related LinksCMF5512, CMF5512K100BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K100BEEB Details Description
Related parts for CMF5512K100BEEB
IC MOSFET DRIVER N-CH 10-MSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 221 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIA datasheet.pdf
GSM HSPA,5P,SCRW,MC8790 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
MKP 1.8UF 5% 1600VDC DRAWING T3 datasheet.pdf