Vishay/Dale CMF5512K100BER6
CMF5512K100BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K100BER6
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K100BER6.pdf
Availability of CMF5512K100BER6
QUANTITY
CMF5512K100BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K100BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K100BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K100BER6
Related LinksCMF5512, CMF5512K100BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K100BER6 Details Description
Related parts for CMF5512K100BER6
UPGRADE EPSILON5 JTAG ISP AVRMCU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
RES 787 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf