Vishay/Dale CMF5512K100DHEA
CMF5512K100DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K100DHEA
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K100DHEA.pdf
Availability of CMF5512K100DHEA
QUANTITY
CMF5512K100DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K100DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5512K100DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K100DHEA
Related LinksCMF5512, CMF5512K100DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K100DHEA Details Description
Related parts for CMF5512K100DHEA
IC MIMD DSP 352-BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.1A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 32QFN datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 19POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 100A 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf