Vishay/Dale CMF5512K100FHRE70
CMF5512K100FHRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K100FHRE70
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K100FHRE70.pdf
Availability of CMF5512K100FHRE70
QUANTITY
CMF5512K100FHRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K100FHRE70
Internal Part NumberEIS-CMF5512K100FHRE70
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K100FHRE70
Related LinksCMF5512K, CMF5512K100FHRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K100FHRE70 Details Description
Related parts for CMF5512K100FHRE70
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 90POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
LED WARM WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CIR BRKR 800MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
BENT SHARP 30 DEGREE 0.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf