Vishay/Dale CMF5512K600BHR6
CMF5512K600BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K600BHR6
Brief Description
RES 12.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K600BHR6.pdf
Availability of CMF5512K600BHR6
QUANTITY
CMF5512K600BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K600BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K600BHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K600BHR6
Related LinksCMF5512, CMF5512K600BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K600BHR6 Details Description
Related parts for CMF5512K600BHR6
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 11.5A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V JB 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT PIN datasheet.pdf