Vishay/Dale CMF5512K700BHR6
CMF5512K700BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K700BHR6
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K700BHR6.pdf
Availability of CMF5512K700BHR6
QUANTITY
CMF5512K700BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K700BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5512K700BHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K700BHR6
Related LinksCMF5512, CMF5512K700BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K700BHR6 Details Description
Related parts for CMF5512K700BHR6
RES SMD 316K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 3% 800VDC RAD datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN JACK MONO 3.5MM CLOSED CIR datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RCPT MALE 3POS PNL MNT .3M LEAD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 25 datasheet.pdf