Vishay/Dale CMF5512K900BHEA
CMF5512K900BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K900BHEA
Brief Description
RES 12.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K900BHEA.pdf
Availability of CMF5512K900BHEA
QUANTITY
CMF5512K900BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K900BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5512K900BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K900BHEA
Related LinksCMF5512, CMF5512K900BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K900BHEA Details Description
Related parts for CMF5512K900BHEA
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 370MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 7.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 459K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 527.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf