Vishay/Dale CMF5512M000FKRE
CMF5512M000FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512M000FKRE
Brief Description
RES 12M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512M000FKRE.pdf
Availability of CMF5512M000FKRE
QUANTITY
CMF5512M000FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512M000FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5512M000FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512M000FKRE
Related LinksCMF5512, CMF5512M000FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512M000FKRE Details Description
Related parts for CMF5512M000FKRE
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC DIFF VOLT COMP DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 7A SYNC 15QFN datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER SGL OD DFN1010-6 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4136-A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
ANALOG TIMER - PM4HM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AC datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf