Vishay/Dale CMF5512M400GNR6
CMF5512M400GNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512M400GNR6
Brief Description
RES 12.4M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512M400GNR6.pdf
Availability of CMF5512M400GNR6
QUANTITY
CMF5512M400GNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512M400GNR6
Internal Part NumberEIS-CMF5512M400GNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512M400GNR6
Related LinksCMF5512, CMF5512M400GNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512M400GNR6 Details Description
Related parts for CMF5512M400GNR6
IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
HEATSHK DL WL Q53X 1/8"X200M BLK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf