Vishay/Dale CMF5512R100FHEB
CMF5512R100FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512R100FHEB
Brief Description
RES 12.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512R100FHEB.pdf
Availability of CMF5512R100FHEB
QUANTITY
CMF5512R100FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512R100FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5512R100FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512R100FHEB
Related LinksCMF5512, CMF5512R100FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512R100FHEB Details Description
Related parts for CMF5512R100FHEB
IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB EPROM 68CLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 0.9V SC-82AB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A 1.5MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
10000UF 450V 90X220MM 85C 10000H datasheet.pdf