Vishay/Dale CMF55130K00BHEA
CMF55130K00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55130K00BHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55130K00BHEA.pdf
Availability of CMF55130K00BHEA
QUANTITY
CMF55130K00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55130K00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55130K00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55130K00BHEA
Related LinksCMF5513, CMF55130K00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55130K00BHEA Details Description
Related parts for CMF55130K00BHEA
DIODE MODULE 1.6KV 195A INTAPAK datasheet.pdf
CONN RECP SNAP MT/RA PCB PINS datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP CLEAR GRN PCMNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TV 66C 66#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
30 MHz to 1000 MHz 75 ヘ Gain Block IC datasheet.pdf