Vishay/Dale CMF55130K00BHRE
CMF55130K00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55130K00BHRE
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55130K00BHRE.pdf
Availability of CMF55130K00BHRE
QUANTITY
CMF55130K00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55130K00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55130K00BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55130K00BHRE
Related LinksCMF5513, CMF55130K00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55130K00BHRE Details Description
Related parts for CMF55130K00BHRE
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 1608 datasheet.pdf
RES 2 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A MPG06 datasheet.pdf