Vishay/Dale CMF55133R00BHR6
CMF55133R00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55133R00BHR6
Brief Description
RES 133 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55133R00BHR6.pdf
Availability of CMF55133R00BHR6
QUANTITY
CMF55133R00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55133R00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55133R00BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55133R00BHR6
Related LinksCMF5513, CMF55133R00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55133R00BHR6 Details Description
Related parts for CMF55133R00BHR6
ROUND SPACER #6 NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 24A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 562 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL BCKLGHT 20QSOP datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf