Vishay/Dale CMF55137K00FER6
CMF55137K00FER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55137K00FER6
Brief Description
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55137K00FER6.pdf
Availability of CMF55137K00FER6
QUANTITY
CMF55137K00FER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55137K00FER6
Internal Part NumberEIS-CMF55137K00FER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55137K00FER6
Related LinksCMF5513, CMF55137K00FER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55137K00FER6 Details Description
Related parts for CMF55137K00FER6
RES SMD 59 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
PJ PRO TNTK INK MAGENTA datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050" datasheet.pdf