Vishay/Dale CMF5513K300BEEB
CMF5513K300BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K300BEEB
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K300BEEB.pdf
Availability of CMF5513K300BEEB
QUANTITY
CMF5513K300BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K300BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5513K300BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K300BEEB
Related LinksCMF5513, CMF5513K300BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K300BEEB Details Description
Related parts for CMF5513K300BEEB
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf