Vishay/Dale CMF5513K500BHEA
CMF5513K500BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K500BHEA
Brief Description
RES 13.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K500BHEA.pdf
Availability of CMF5513K500BHEA
QUANTITY
CMF5513K500BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K500BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5513K500BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K500BHEA
Related LinksCMF5513, CMF5513K500BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K500BHEA Details Description
Related parts for CMF5513K500BHEA
FIXED IND 470UH 430MA 890 MOHM datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 14.13" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A CPH3 datasheet.pdf