Vishay/Dale CMF5513K500BHR6
CMF5513K500BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K500BHR6
Brief Description
RES 13.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K500BHR6.pdf
Availability of CMF5513K500BHR6
QUANTITY
CMF5513K500BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K500BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5513K500BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K500BHR6
Related LinksCMF5513, CMF5513K500BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K500BHR6 Details Description
Related parts for CMF5513K500BHR6
IC VIDEO MULTIPLEXER 4X1 16QSOP datasheet.pdf
MOD PWR LINE FILTER W/INLET 6A datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC SMC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY 2000' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 50MA 48V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf