Vishay/Dale CMF5513K700BEEA70
CMF5513K700BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K700BEEA70
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K700BEEA70.pdf
Availability of CMF5513K700BEEA70
QUANTITY
CMF5513K700BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K700BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5513K700BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K700BEEA70
Related LinksCMF5513K, CMF5513K700BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K700BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5513K700BEEA70
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PCB 10 PIN .125" TIN datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 10NS 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
F3SJ-A1245P30 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf