Vishay/Dale CMF5513K700CEEB
CMF5513K700CEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K700CEEB
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K700CEEB.pdf
Availability of CMF5513K700CEEB
QUANTITY
CMF5513K700CEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K700CEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5513K700CEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)