Vishay/Dale CMF5513K800BEEK
CMF5513K800BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K800BEEK
Brief Description
RES 13.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K800BEEK.pdf
Availability of CMF5513K800BEEK
QUANTITY
CMF5513K800BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K800BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5513K800BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K800BEEK
Related LinksCMF5513, CMF5513K800BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K800BEEK Details Description
Related parts for CMF5513K800BEEK
TVS DIODE 33VWM 55.97VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
CONN JACK-JACK BLKHD WHITE GOLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DL MULT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf