Vishay/Dale CMF5513R000FKBF
CMF5513R000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513R000FKBF
Brief Description
RES 13 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513R000FKBF.pdf
Availability of CMF5513R000FKBF
QUANTITY
CMF5513R000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513R000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5513R000FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513R000FKBF
Related LinksCMF5513, CMF5513R000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513R000FKBF Details Description
Related parts for CMF5513R000FKBF
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 52POS DUAL PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM 14.3VC SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf