Vishay/Dale CMF55143K00BHEA
CMF55143K00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55143K00BHEA
Brief Description
RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55143K00BHEA.pdf
Availability of CMF55143K00BHEA
QUANTITY
CMF55143K00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55143K00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55143K00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55143K00BHEA
Related LinksCMF5514, CMF55143K00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55143K00BHEA Details Description
Related parts for CMF55143K00BHEA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST TTL N-INV 6UDFN datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS RK1 400A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf