Vishay/Dale CMF55143K00FKR6
CMF55143K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55143K00FKR6
Brief Description
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55143K00FKR6.pdf
Availability of CMF55143K00FKR6
QUANTITY
CMF55143K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55143K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF55143K00FKR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55143K00FKR6
Related LinksCMF5514, CMF55143K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55143K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF55143K00FKR6
RND STNDFF 10-32 STEATITE 1-1/4" datasheet.pdf
KIT DEV SPARTAN3E DISPLAY datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 14PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 30PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIESEL STARTER datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
IGBT 600V 10A DPAK datasheet.pdf