Vishay/Dale CMF55147R00FKEB
CMF55147R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55147R00FKEB
Brief Description
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55147R00FKEB.pdf
Availability of CMF55147R00FKEB
QUANTITY
CMF55147R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55147R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF55147R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55147R00FKEB
Related LinksCMF5514, CMF55147R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55147R00FKEB Details Description
Related parts for CMF55147R00FKEB
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 2POS 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf