Vishay/Dale CMF55149K50FHEB
CMF55149K50FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55149K50FHEB
Brief Description
RES 149.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55149K50FHEB.pdf
Availability of CMF55149K50FHEB
QUANTITY
CMF55149K50FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55149K50FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55149K50FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)149.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55149K50FHEB
Related LinksCMF5514, CMF55149K50FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55149K50FHEB Details Description
Related parts for CMF55149K50FHEB
BAG 8300 METAL OUT 3MIL 8X10 datasheet.pdf
LAMP INCAND T3.25 MINI BAYO 36V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
STEEL HOLE PLUG,NICKEL PLTD 5/8" datasheet.pdf
EVAL BOARD UPD5713TK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 1A WDFN3 datasheet.pdf