Vishay/Dale CMF5514K300BEEB
CMF5514K300BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514K300BEEB
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514K300BEEB.pdf
Availability of CMF5514K300BEEB
QUANTITY
CMF5514K300BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514K300BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5514K300BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514K300BEEB
Related LinksCMF5514, CMF5514K300BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514K300BEEB Details Description
Related parts for CMF5514K300BEEB
TRANS NPN 40V 4A E-LINE datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 12A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf