Vishay/Dale CMF5514K600BER6
CMF5514K600BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514K600BER6
Brief Description
RES 14.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514K600BER6.pdf
Availability of CMF5514K600BER6
QUANTITY
CMF5514K600BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514K600BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5514K600BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514K600BER6
Related LinksCMF5514, CMF5514K600BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514K600BER6 Details Description
Related parts for CMF5514K600BER6
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
THERMISTOR 50 OHM 425V SMT PTC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 760A 600V 2POLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
3/4" THREADED EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
LIR 6M5 V CABLE TERMINAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 34-48V 1.67A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf