Vishay/Dale CMF5514R000FKEK39
CMF5514R000FKEK39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514R000FKEK39
Brief Description
RES 14 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514R000FKEK39.pdf
Availability of CMF5514R000FKEK39
QUANTITY
CMF5514R000FKEK39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514R000FKEK39
Internal Part NumberEIS-CMF5514R000FKEK39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514R000FKEK39
Related LinksCMF5514R, CMF5514R000FKEK39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514R000FKEK39 Details Description
Related parts for CMF5514R000FKEK39
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 22MM 1.2-20 UNF 5V datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 600VAC 170VDC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 11A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
SIGN ID RATINGS 10"X7" YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 2.45 GHZ 0603 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf