Vishay/Dale CMF5514R300DHBF
CMF5514R300DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514R300DHBF
Brief Description
RES 14.3 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514R300DHBF.pdf
Availability of CMF5514R300DHBF
QUANTITY
CMF5514R300DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514R300DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5514R300DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514R300DHBF
Related LinksCMF5514, CMF5514R300DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514R300DHBF Details Description
Related parts for CMF5514R300DHBF
IC OPAMP GP 32MHZ RRO 24HTSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 110V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.53A 152 MOHM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 M16 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
762 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf