Vishay/Dale CMF5514R300FKEB
CMF5514R300FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514R300FKEB
Brief Description
RES 14.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514R300FKEB.pdf
Availability of CMF5514R300FKEB
QUANTITY
CMF5514R300FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514R300FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5514R300FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514R300FKEB
Related LinksCMF5514, CMF5514R300FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514R300FKEB Details Description
Related parts for CMF5514R300FKEB
IC MUX/VIDEOAMP 8CH 50MHZ 20SOIC datasheet.pdf
STORAGE CONT PLAST 18-5/8X15X14 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,RED,RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 150A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 190MA 1.6 OHM datasheet.pdf
HDM SAPR180F375FT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf