Vishay/Dale CMF55150K00FKEB
CMF55150K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150K00FKEB
Brief Description
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150K00FKEB.pdf
Availability of CMF55150K00FKEB
QUANTITY
CMF55150K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF55150K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150K00FKEB
Related LinksCMF5515, CMF55150K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150K00FKEB Details Description
Related parts for CMF55150K00FKEB
DIP CABLE - HDM24S/AE24M/HDM24S datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 8-16MN 28-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC/DC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220F datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
PTC THERMISTOR 140MA A1037 datasheet.pdf