Vishay/Dale CMF55150R00FHEA
CMF55150R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150R00FHEA
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150R00FHEA.pdf
Availability of CMF55150R00FHEA
QUANTITY
CMF55150R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55150R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150R00FHEA
Related LinksCMF5515, CMF55150R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150R00FHEA Details Description
Related parts for CMF55150R00FHEA
IC OPAMP GP 3.6MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DRV602 datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS 802.11N WIFI 3G datasheet.pdf
RELAY REED SPST-NO 500MA 12V datasheet.pdf
DIE SET (4) FOR WA-840T datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf