Vishay/Dale CMF55150R00FKRE39
CMF55150R00FKRE39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150R00FKRE39
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150R00FKRE39.pdf
Availability of CMF55150R00FKRE39
QUANTITY
CMF55150R00FKRE39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150R00FKRE39
Internal Part NumberEIS-CMF55150R00FKRE39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150R00FKRE39
Related LinksCMF55150, CMF55150R00FKRE39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150R00FKRE39 Details Description
Related parts for CMF55150R00FKRE39
CONN RCPT 18POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.3A 62 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 25MA 5GHZ SOT143B datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf
UPS SMART TOWER AVR 120V datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 200MHZ 54BGA datasheet.pdf