Vishay/Dale CMF55150R00JKEA
CMF55150R00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150R00JKEA
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150R00JKEA.pdf
Availability of CMF55150R00JKEA
QUANTITY
CMF55150R00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150R00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55150R00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150R00JKEA
Related LinksCMF5515, CMF55150R00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150R00JKEA Details Description
Related parts for CMF55150R00JKEA
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 12-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG PUSH-PULL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
DC-DC 1W SINGLE O/P SIP UNREG datasheet.pdf
CAP FILM 0.055UF 20% 480V T/H datasheet.pdf