Vishay/Dale CMF55152K00BEEB
CMF55152K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55152K00BEEB
Brief Description
RES 152K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55152K00BEEB.pdf
Availability of CMF55152K00BEEB
QUANTITY
CMF55152K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55152K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55152K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)152k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55152K00BEEB
Related LinksCMF5515, CMF55152K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55152K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55152K00BEEB
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 40A DO5 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 30A TO263AB datasheet.pdf