Vishay/Dale CMF5515K000FHBF70
CMF5515K000FHBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K000FHBF70
Brief Description
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K000FHBF70.pdf
Availability of CMF5515K000FHBF70
QUANTITY
CMF5515K000FHBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K000FHBF70
Internal Part NumberEIS-CMF5515K000FHBF70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K000FHBF70
Related LinksCMF5515K, CMF5515K000FHBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K000FHBF70 Details Description
Related parts for CMF5515K000FHBF70
CIR BRKR THRM 20A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SOIC datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-16V 900MA datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS FREEHANGING datasheet.pdf