Vishay/Dale CMF5515K400BERE
CMF5515K400BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K400BERE
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K400BERE.pdf
Availability of CMF5515K400BERE
QUANTITY
CMF5515K400BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K400BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5515K400BERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K400BERE
Related LinksCMF5515, CMF5515K400BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K400BERE Details Description
Related parts for CMF5515K400BERE
RIVET SNAP 0.126" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC REG TXRX 3ST 16BIT HS 56TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
HOT AIR GUN REFLECTOR datasheet.pdf
60757A101 BARREL FORM PUNCH datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXPLOSION-PROOF LIMIT SWES datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf