Vishay/Dale CMF5515K600CEEA
CMF5515K600CEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K600CEEA
Brief Description
RES 15.6K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K600CEEA.pdf
Availability of CMF5515K600CEEA
QUANTITY
CMF5515K600CEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K600CEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5515K600CEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K600CEEA
Related LinksCMF5515, CMF5515K600CEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K600CEEA Details Description
Related parts for CMF5515K600CEEA
JUMPER-H1507TR/A3049R/H1507TR 8" datasheet.pdf
IC VOLTAGE DIVIDER PGA 10-UMAX datasheet.pdf
28P MTA100 CONN ASSY 22AWG RED datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARL 8-SMD BJ datasheet.pdf
TAPE VHB WHITE 1" GEN PURPOSE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LED SUPP CC AC/DC 32V 350MA 7SIP datasheet.pdf
34 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 42.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FAN 40X28MM 12VDC 15.4 CFM datasheet.pdf