Vishay/Dale CMF5515K780BHEB
CMF5515K780BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K780BHEB
Brief Description
RES 15.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K780BHEB.pdf
Availability of CMF5515K780BHEB
QUANTITY
CMF5515K780BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K780BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5515K780BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K780BHEB
Related LinksCMF5515, CMF5515K780BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K780BHEB Details Description
Related parts for CMF5515K780BHEB
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOD CBL 25FT REV COILED datasheet.pdf
2 CKT KIT HSG & TPA 6 AWG datasheet.pdf