Vishay/Dale CMF5515K800BEBF
CMF5515K800BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K800BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K800BEBF.pdf
Availability of CMF5515K800BEBF
QUANTITY
CMF5515K800BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K800BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5515K800BEBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K800BEBF
Related LinksCMF5515, CMF5515K800BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K800BEBF Details Description
Related parts for CMF5515K800BEBF
BACKSHELL DB9 BLACK PLAST 40DEG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 28A D2PAK datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 9.6V 2000MAH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
METRAL SIGNAL HEADER-2 MOD 5ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
F3SJ-A2100P25-TS datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf