Vishay/Dale CMF5515K800FKR6
CMF5515K800FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K800FKR6
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K800FKR6.pdf
Availability of CMF5515K800FKR6
QUANTITY
CMF5515K800FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K800FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5515K800FKR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K800FKR6
Related LinksCMF5515, CMF5515K800FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K800FKR6 Details Description
Related parts for CMF5515K800FKR6
RES SMD 0.033 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER MAGN 12VDC 3.0KHZ PANEL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 344MA 590 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V JB 0603 datasheet.pdf