Vishay/Dale CMF5515M000JKBF
CMF5515M000JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515M000JKBF
Brief Description
RES 15M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515M000JKBF.pdf
Availability of CMF5515M000JKBF
QUANTITY
CMF5515M000JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515M000JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5515M000JKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515M000JKBF
Related LinksCMF5515, CMF5515M000JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515M000JKBF Details Description
Related parts for CMF5515M000JKBF
RES SMD 52.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TL8012-S1 220VAC 3NC+2NO datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN HAN B HOOD SIDE HC M32 PCA datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf