Vishay/Dale CMF5515M800FKEK
CMF5515M800FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515M800FKEK
Brief Description
RES 15.8M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515M800FKEK.pdf
Availability of CMF5515M800FKEK
QUANTITY
CMF5515M800FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515M800FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515M800FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515M800FKEK
Related LinksCMF5515, CMF5515M800FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515M800FKEK Details Description
Related parts for CMF5515M800FKEK
RES SMD 0.056 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 10BIT NV 16-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf