Vishay/Dale CMF5515R000FKEA39
CMF5515R000FKEA39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515R000FKEA39
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515R000FKEA39.pdf
Availability of CMF5515R000FKEA39
QUANTITY
CMF5515R000FKEA39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515R000FKEA39
Internal Part NumberEIS-CMF5515R000FKEA39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515R000FKEA39
Related LinksCMF5515R, CMF5515R000FKEA39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515R000FKEA39 Details Description
Related parts for CMF5515R000FKEA39
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS STR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC ENCODER/DECODER IRDA 8-DIP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RING TIN 3/0AWG 5/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf